fbpx

kozmetika Tag

ОПАСНОСТИ-ЗА-КОЖАТА-НА-ЛЕТУВАЊЕ

Уживајте со внимание   Одењето на летување е она што многумина желно го исчекуваат во текот на целата година. Не дозволувајте невнимание да ви го расипе одморот.   Автор Весна Марковиќ   Долго очекуваниот одмор е пред вас. Без разлика дали сте се упатиле кон морски, езерски или речен брег, или можеби сте тргнале кон планинските врвови, ве очекуваат сите предности на промената на опкружувањето. Меѓутоа, постојат одредени ризици кои секое...

Read More
konopni-proizvodi-dna-anni-farm

  Ја одржува природната хидратација, ја негува сувата и атопична кожа и ја намалува вкочанетоста во мускулите и зглобовите.   Коноп (Cannabis sativa L.) е една од неколкуте видови на растенија откриени пред илјадници години. Потекнува од Централна Азија, а потоа и во други климатски подрачја. Растението се користело за производство на храна и козметика бидејќи содржи масла, протеини, јаглени хидрати и др важни состојки. Семето од коноп...

Read More
konop-za-aktiven-zivot-DNA-Anni-Farm

Уверете се во благотворното дејство на производите од коноп.   Лековитите својства на канабисот или позната кај нашиот народ како коноп биле познати уште во древна Кина, а за нејзиното благотворно дејство знаеле и Египќаните и старите Грци, Викинзите, и многу други народи. Интересно е да се наведе дека има две врсти на билки едната има психосоматски својства, а другата нема и се користи за добивање на...

Read More